Dalīties:

Atbilde no veselības ministres par plānu iztērēt 63 miljonus eiro pošu iegādēm.

Viena Pfizer pote izmaksā 21,84 EUR, bet viena Moderna pote izmaksā 26,28 EUR. Pašlaik Latvijā krājumos atrodas vairāk dažādu ražotāju potes nekā Latvijā ir iedzīvotāji un 2023.gadā ir plānots iepirkt vairāk nekā 2 miljonus jaunas potes. Iedzīvotājiem šīs potes vispār nav vajadzīgas, jo aktuālo poti Latvijā ir saņēmuši tikai 4,4% iedzīvotāju. Realitātē, pēc Veselības ministrijas aprēķiniem, šogad būtu nepieciešamas vien 334 385 potes. Vaicājot par to, kurš ir atbildīgs par šādu nevajadzīgu pošu iepirkumu, 👉Veselības ministrija aizbildinās ar Eiropas Komisijas noteiktiem iepirkuma apjomiem un līgumiem visā Eiropā.
Veselības ministrija uzskata, ka ir panākusi pandēmijas samazināšanos visā pasaulē, dāvinot Āfrikas valstīm par mūsu nodokļu maksātāju naudu iegādātas potes: “Veicot pošu ziedošanu valstīm ar mazākiem ienākumiem, ir izdevies mazināt pandēmiju visā pasaulē”.
👉Konteksts: partijas LPV deputāti iesniedza deputātu jautājumus veselības ministrei Līgai Meņģelsonei par aktuālo situāciju sakarā ar pošu iepirkumiem un to nepieciešamību.
Dalies ar rakstu:

Komentāri