Dalīties:

ASV Virdžīnijas štata vidusskolās ierīko dzimumneitrālas tualetes par 11 miljoniem dolāru

Vairākas Laudenas apgabala valsts skolas šī gada rudenī plāno iztērēt 11 miljonus dolāru pilotprogrammai, kuras ietvaros tiks rekonstruētas individuālas, dzimumneitrālas tualešu telpas. Ja plāns tiktu ieviests visās Laudenas apgabala skolās par tādu pašu cenu, tiek lēsts, ka tas izmaksās vairāk nekā 211,2 miljonus ASV dolāru.
Skolotāja Džuliana Svīnija, kura strādā vienā no minētajām skolām, pauž bažas par jauno projektu un saka, ka vecākiem vajadzētu uztraukties. “Mēs atbrīvojamies no sieviešu tualetēm uz viņu drošības rēķina. 13 un 14 gadus vecas meitenes lietos tualešu telpas kopā ar 18, 19 un varbūt pat 20 gadus veciem vīriešiem. Tādēļ tas ir par lielu cenu ne tikai cenas, bet arī skolēnu drošības dēļ”, viņa piebilst. Skolotāja aicina vecākus paust savu viedokli un apsvērt arī alternatīvas mācību iestādes, piemēram, kristīgās skolas.
Jāatzīmē, ka Laudenas skolas jau iepriekš nonāca sabiedrības uzmanības centrā par divu seksuālas vardarbības incidentu slēpšanu, kad 2021.gadā meiteņu tualetē kāds bioloģiskais zēns, kurš bija ģērbies sieviešu drēbēs, izvaroja kādu skolnieci. Uzbrucējs tika pārcelts uz citu skolu, kur pēc dažiem mēnešiem izvaroja citu skolnieci. Šo gadījumu dēļ amatu zaudēja Laudenas apgabala galvenais skolu pārzinis un sabiedrisko attiecību vadītājs. Stambulas konvencijas pieņemšanas gadījumā nav izslēgts, ka dzimumneitrālās tualetes varētu kļūt arī par Latvijas skolu aktuālu problēmu.
Dalies ar rakstu:

Komentāri