Dalīties:

Eksperti ir vienisprātis, ka jaunieši visā Amerikā piedzīvo garīgās veselības krīzi. Viens no iemesliem ir nepārtraukta mobilo tālruņu un sociālo mediju lietošana, kas izraisa trauksmi, depresiju, pašnāvības domas un kibermobingu jeb apcelšanu digitālajā vidē. Common Sense Media pētījumā konstatēts, ka 97% pusaudžu izmanto tālruņus skolas laikā, un lielākoties tā ir problēma stundās, jo tā vietā lai mācītos, skolēni komunicē soctīklos, skatās filmas un spēlē azartspēles.

Reaģējot uz to, Virdžīnijas štata gubernators Glens Jangkins nesen noteicis visām valsts skolām štatā līdz 2025. gada janvārim aizliegt mobilos tālruņus, lai “veicinātu veselīgāku un mērķtiecīgāku mācību vidi”. Pagājušajā gadā Florida kļuva par pirmo štatu, kas aizliedza mobilo telefonu lietošanu skolās. Līdzīgus tiesību aktus pieņēma arī Indiana un Ohaio, tāpat atsevišķās skolās citos štatos ir ieviesti mobilo ierīču aizliegumi. 

Dažās skolās nav vienprātības par to, kā ierobežot telefonu lietošanu. Viena no idejām paredz, ka skolēni, ieejot klasē, telefonus ievieto konteinerā pie durvīm un paņem tos, izejot no klases.  Citas skolas vairāk paļaujas uz godīgumu, piemēram, liekot skolēniem turēt tālruni somā, kabatā vai skapītī. Tāpat strīdīgs jautājums ir par tālruņu lietošanu starpbrīžos. Mileva Repaski, organizācijas “Kustība no telefoniem brīvai skolai” (Phone-Free Schools Movement) sacīja CBN News, ka viņi atbalsta aizliegumu visas dienas garumā, lai stundās visu uzmanību veltītu mācībām, bet starpbrīžus izmantotu draudzībai un komunikācijai ar citiem skolēniem.

Dalies ar rakstu:

Komentāri