Katru gadu aptuveni diviem miljoniem amerikāņu tiek diagnosticēts ļaundabīgs audzējs. Tomēr Mikaels Sekeress, vēža speciālists un Hematoloģijas nodaļas vadītājs Maiami Universitātes Medicīnas skolā atzīst, ka daudzi pacienti izdara pārsteidzīgus secinājumus.
Piemēram, kad ārsts izsaka bažas par sabiezējumu krūtīs vai paaugstinātu nelabvēlīgiem rādītājiem, ārsts var minēt vēža iespējamību un ieteikt veikt testus. Bieži vien sākotnējās bažas tomēr izrādās nepamatotas. “Kādā pētījumā tikai 17% no pacientiem, kuriem bija pietūkuši limfmezgli un aizdomas par ļaundabīgu audzēju, onkologi oficiāli diagnosticēja vēzi”, sacīja Sekeress.
Ja biopsija liecina par vēzi, medicīnas doktors iesaka saņemt otru atzinumu, jo īpaši no ārsta, kurš specializējas konkrēta veida vēža ārstēšanā. Šī metode palīdzēja viņa sievasmātei iegūt daudz precīzāku un labāku slēdzienu. Kad sieviete tika atkārtoti pārbaudīta, izrādījās, ka viņai bija nevis trešās stadijas plaušu vēzis ar metastāzēm, bet slimība 1.stadijā un tikai vienā plaušu daļā. Kopš tā notikuma ir pagājuši septiņi gadi, un viņa joprojām ir dzīva un vesela. “Tādēļ, pirms sākt uztraukties, svarīgi pārliecināties, vai jums ir ticama diagnoze”, iesaka speciālists, piebilstot, ka jāatceras, ka daudzus vēža gadījumus ir iespējams izārstēt.
Reklāmas un farmācijas uzņēmumi aicina mūs visu laiku uztraukties par dažādām veselības problēmām, un bailes no saslimšanas var veicināt iespēju iedzīvoties kādā kaitē. Veselīgs dzīvesveids – nodarbošanās ar sportu, pilnvērtīgs uzturs un pietiekošs miegs dos nepieciešamos apstākļus sava ķermeņa saglabāšanai, bet nepieciešamības gadījumā arī ārsta apmeklējums nenāks par ļaunu, lai spētu precīzi identificēt un ārstēt savu problēmu. Tāpat garīgais atbalsts un pozitīvi ieradumi ir neatsverama sastāvdaļa veselai fiziskajai formai.