Dalīties:

Štata gubernators, republikānis Džefs Landrijs jūnija beigās parakstīja likumprojektu, kurš nosaka, ka visās valsts finansētās mācību iestādēs – skolās, bērnudārzos un universitātēs, ir jāizvieto desmit baušļi plakāta lielumā ar “viegli salasāmu burtu šriftu”. Likuma formulējumā desmit baušļi ir raksturoti kā “mūsu valsts un nacionālās valdības pamatdokumenti”, un tā atbalstītāji apliecina, ka šī akta mērķim ir ne tikai reliģiska, bet arī vēsturiska nozīme. Jaunais likums jāievieš līdz 2025. gada sākumam, un tas tiks apmaksāts no ziedojumiem.

Līdzīgi likumprojekti, kas pieprasa, lai desmit baušļi tiktu izlikti klasēs, ir ierosināti arī citos štatos, tostarp Teksasā, Oklahomā un Jūtā. Tomēr neviens štats, izņemot Luiziānu, nav līdz šim guvis panākumus.

ASV prezidenta amata kandidāts un bijušais prezidents Donalds Tramps ir atzinīgi izteicies par likumprojektu: “Man patīk desmit baušļi valsts skolās, privātās skolās un daudzās citās vietās. Tas patiesībā var būt pirmais nozīmīgais solis reliģijas atdzimšanā, kas mūsu valstī ir ļoti nepieciešama”.  

Šo likumu slavēja arī bijušais Alabamas štata Augstākās tiesas priekšsēdētājs Rojs Mūrs, kurš 2003. gadā tika atstādināts no amata pēc tam, kad nepakļāvās federālā tiesneša rīkojumam no valsts tiesas ēkas noņemt 2,4 tonnas smagu granīta desmit baušļu displeju. “Neviens nevar likt jums ticēt Dievam. Valdība nevar jums to pavēlēt, bet tai ir jāatzīst Dievs, uz kura pamata ir dibināta šī nācija,” sacīja Mūrs.

Laikos, kad reliģijas un nacionālās identitātes nozīme mazinās, ir apsveicama vēlme atgādināt tuvākmīlestības principus. Tas palīdzēs atgādināt pilsoņa pienākumus pret saviem līdzcilvēkiem un veicināt atbildīgu sabiedrību.

Dalies ar rakstu:

Komentāri