Dalīties:

ASV Ilinoisas štata tiesa apstiprinājusi 10 miljonu dolāru izlīgumu Ilinoisas veselības aprūpes darbiniekiem, kuri tika atlaisti no darba, jo nevēlējās saņemt obligāto poti vai kuriem tika atteikts piemērot potēšanas izņēmumu reliģisku motīvu dēļ.

Paredzēts, ka kopumā atlīdzību saņems 473 darbinieki. Veselības aprūpes speciālisti, kas tika atlaisti, būs tiesīgi saņemt 25 000 ASV dolāru, un tie, kuri faktiski tika piespiesti potēties pret savu gribu, neskatoties uz reliģiskajiem iebildumiem, varēs saņemt 3000 ASV dolāru. Tāpat atlaistie darbinieki tiks pieņemti atpakaļ darbā, ja vien izrādīs tādu vēlmi 90 dienu laikā pēc izlīguma apstiprināšanas, pie tam saglabājot iepriekšējo darba stāžu.
Bezpeļņas juridiskā grupa “Liberty Counsel” prasību tiesā iesniedza darbinieku vārdā un jau augustā Ilinoisas federālajā Ziemeļu apgabaltiesā tika panākts izlīgums, taču tika gaidīts galīgais apstiprinājums. Kā paziņojis “Liberty Counsel” juridisko lietu viceprezidents Horatio Mihets, šāds izlīgums ir štata pirmā tiesas prāva veselības aprūpes speciālistiem saistībā ar obligātajām potēm. “Mēs esam ļoti gandarīti par vēsturisko 10 miljonu ASV dolāru izlīgumu. Taisnīgums ir uzvarējis attiecībā uz darbiniekiem, kuri pandēmijas laikā bija spiesti izvēlēties starp savu sirdsapziņu un darbu,” sacīja viceprezidents.
Pie mums Saeimā jau vairākkārtīgi koalīcija un “Progresīvie” ir noraidījuši ideju atvainoties par pandēmijas politikas pārspīlējumiem un pieļautajām kļūdām. Strādāsim, lai pienāktu diena, kad arī Latvijā tiktu atjaunots taisnīgums atlaistajiem, dikriminētajiem un netaisni sodītajiem!
Dalies ar rakstu:

Komentāri