Dalīties:

ASV Floridas štata Augstākā tiesa decembra beigās apstiprinājusi gubernatora Rona DeSantis lūgumu sākt izmeklēšanu pret populārā vīrusa pošu ražotājiem par to iespējamiem pārkāpumiem.

DeSantis nepieciešamību sākt izmeklēšanu pamato ar to, ka Floridas Veselības departaments konstatējis “ar sirds problēmām saistītu nāves gadījumu pieaugumu vīriešiem vecumā no 18 līdz 39 gadiem 28 dienu laikā pēc potes”. Tāpat viņš sacījis, ka, iespējams, pošu ražotāji maldinājuši un snieguši nepatiesu informāciju par pošu efektivitāti. Gubernators pieprasījis izmeklēt “Pfizer” un “Moderna” uzņēmumus, kā arī citas medicīnas asociācijas un organizācijas, kas iesaistītas pošu izstrādē, testēšanā, mārketingā, marķēšanā, izplatīšanā, pārdošanā, pirkšanā, ziedošanā un administrēšanā. “Es domāju, ka cilvēki vēlas zināt patiesību, un tāpat cilvēki vēlas atbildību. Ir rūpīgi jāizpēta, kas noticis ar potēm”, sacījis De Santis. ASV Slimību profilakses un kontroles centrs ir atzinis, ka tādas sirds saslimšanas kā miokardīts un perikardīts ir tikušas konstatētas pēc potēšanas, taču šādi gadījumi esot reti.
Partija “Latvija pirmajā vietā” vairākas reizes iesniedza prasības Saeimā atzīt valdības pieļautās kļūdas pandēmijas pārvaldībā un kompensēt pāridarījumus, tomēr ar koalīcijas un “Progresīvo” balsīm vienmēr šīs iniciatīvas tika noraidītas. Kamēr pie mums cīnās par to, lai atzītu kļūdas, ASV jau veic izmeklēšanu.
Dalies ar rakstu:

Komentāri