Dalīties:

Soctīklu vietnē “X” (agrākajā Twitter) kļuvis populārs video ar jaunievēlēto Argentīnas prezidentu Havjeru Mileju, kurš gatavojas lidojumam “parastajā” pasažieru lidmašīnā. Video redzams, ka prezidents ir tikko ieradies lidaparāta salonā un sirsnīgi atbild pārējo pasažieru sveicieniem. Šāda rīcība nav nejauša. Pildot savu solījumu samazināt pārvaldības izmaksas, prezidents ir sācis lidojumus ar komerciālām aviokompānijām, lai samazinātu valdības tēriņus un pamazām izkļūtu no smagākās ekonomiskās krīzes valsts vēsturē. 

Milejs ir paziņojis par divu valstij piederošu lidmašīnu pārdošanu, kuras izmanto “priviliģētie politiķi”. Tāpat decembra sākumā prezidents samazināja par 50% automašīnu iepirkumus valdības ierēdņiem. “Viens no mūsu kā valdības lielajiem mērķiem ir izbeigt privilēģijas. Korekcijas, ko mēs plānojam veikt valdības izdevumos, ietaupīs aptuveni 3 miljardus ASV dolāru gadā. Un tie ir tikai operatīvie izdevumi”, paziņojis Milejs. 

Kā ziņo BBC, Argentīnā ir 150% inflācija un vairāk nekā 40% iedzīvotāju dzīvo zem nabadzības sliekšņa.

Jāatzīmē, ka Milejs arī nesen paziņojis, ka atliks pievienošanos Ķīnas un Krievijas tā sauktajam BRICS tirdzniecības blokam, kura bija paredzēta šī gada 1.janvārī. Prezidents izteicis bažas par valstīm, kurās valda komunisms un vēlētos pievienoties “brīvajām Rietumu valstīm”, jo īpaši ASV un Izraēlai. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri