Dalīties:

Pašreizējais ASV prezidents Džo Baidens atpaliek no republikāņu līdera Donalda Trampa piecos no sešiem tā sauktajiem svārstīgajiem štatiem tieši gadu pirms ASV vēlēšanām. Kā liecina “New York Times” un Sjenas koledžas aptaujas, amerikāņi pauž šaubas par Baidena vecumu un neapmierinātību ar viņa vadīto politiku ekonomikas jomā.

Tramps, kurš ir līderis cīņā par savas partijas 2024. gada prezidenta kandidatūru, ir vadībā tā sauktajos svārstīgajos štatos Arizonā, Džordžijā, Mičiganā, Nevadā un Pensilvānijā, savukārt Baidenam saskaņā ar aptaujām, lielākas izredzes uzvarēt ir Viskonsīnā. Pašreiz Tramps visos sešos iepriekšminētajos štatos gūst pārsvaru vidēji ar 48% pret 44%. Lai gan sabiedriskās domas aptaujas pastāvīgi liecina, ka Baidens un Tramps atrodas tuvu viens otram, izšķiroša nozīme parasti ir dažu tā dēvēto svārstīgo štatu iznākumam.

2024. gada ASV prezidenta vēlēšanas noteiks ne vien pasaules lielvaras pirmo personu, bet arī starptautisko situāciju, t.sk. Latvijā. Tā būs cīņa starp nacionāli konservatīvo vērtību atbalstītājiem un kreisajiem globālistiem. Vēlēšanām būs liela nozīme uz starptautiskajiem konfliktiem Ukrainā un Izraēlā, zaļās politikas tālāku virzību un ģimenes vērtību jautājumiem.

Dalies ar rakstu:

Komentāri