Dalīties:

ANO klimata padomes vadītājs izsaka kritiku klimata trauksmes cēlējiem

ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes jaunais vadītājs ir izteicis stingru brīdinājumu klimata trauksmes cēlējiem “nekrist panikā”, norādot, ka pasaulei nepienāks gals, ja globālā temperatūra paaugstināsies par vairāk nekā 1,5 grādiem pēc Celsija. Britu zinātnieks profesors Džims Skī jūlija beigās tika ievēlēts par vadītāju organizācijai, kas ir atbildīga par zinātnes novērtējumu saistībā ar klimata pārmaiņām.
“Ja jūs pastāvīgi paziņojat, ka mēs visi esam lemti izmiršanai, tas paralizē cilvēkus un neļauj viņiem veikt nepieciešamos pasākumus, lai pārvarētu klimata pārmaiņas,” jaunais padomes vadītājs sacījis Vācijas ziņu aģentūrai DPA. Savukārt intervijā žurnālam Der Spiegel, zinātnieks apgalvo, ka “pasaule nebeigsies, ja tā sasils par vairāk nekā 1,5 grādiem, tomēr tā būs bīstamāka pasaule”.
Saskaņā ar Parīzes klimata vienošanos 2015. gadā, valstis vienojās ierobežot temperatūras pieaugumu līdz 1,5 grādiem pēc Celsija. Lai to panāktu, līdz 2030. gadam CO2 emisijas būtu jāsamazina par aptuveni 50%. Tomēr arvien vairāk vides aktīvistu un zinātnieku apšauba pāreju no fosilā kurināmā uz tā sauktajiem atjaunojamajiem enerģijas avotiem, piemēram, vēja un saules enerģiju. Tajā pašā laikā tie, kuriem ir atšķirīgs viedoklis no vispārpieņemtās zaļās politikas, tiek apklusināti. Spilgts piemērs bija Nobela prēmijas laureāts fiziķis Džons Klausers, kuram, pateicoties savai pārliecībai, ka klimata krīze nepastāv, tika atteikta uzstāšanās Starptautiskajā Valūtas fondā.
Dalies ar rakstu:

Komentāri