Dalīties:

Ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu un personāla trūkumu, šogad tiks atvērta pirmā Lielbritānijas Nacionālā veselības dienesta fizioterapijas klīnika, kuru vadīs mākslīgais intelekts. Pakalpojuma mērķis ir nodrošināt ātrāku aprūpi un samazināt gaidīšanas laiku un ārstu slodzes, norāda tā autori. Jaunā platforma nodrošinās video “vizīti” ar digitālo fizioterapeitu uzreiz pieteikšanās dienā, izmantojot lietotni, kas reāllaikā reaģē uz pacienta sniegto informāciju.

Mediķis un bijušais profesionālais airētājs Finns Stīvensons, kurš ir viens no platformas autoriem apgalvo, ka sākotnējie izmēģinājumu rezultāti liecina par tās efektivitāti. Trīs mēnešu izmēģinājuma pētījumu sērijas ietvaros vairāk nekā 1000 Veselības dienesta darbinieku, kas cieš no muguras sāpēm, paši vērsās pie mākslīgā intelekta fizioterapeita, lai saņemtu ārstēšanu. Visi šie pacienti apgalvoja, ka viņu pieredze ar mākslīgā intelekta fizioterapeitu ir bijusi vismaz līdzvērtīga pieredzei pie “īsta” fizioterapeita, bet 57% pacientu norādīja, ka, viņuprāt, mākslīgā intelekta pieredze ir labāka.

Vairāk nekā četri no pieciem dalībniekiem ziņoja, ka ārstēšanas laikā ar platformu viņu veselība ir uzlabojusies. 92% procenti pacientiem tika nodrošināta piekļuve apmeklējumam tajā pašā dienā; bet 5% tika automātiski nosūtīti uz citu veselību dienestu, piemēram, pie ģimenes ārsta.

Tomēr daži nozares pārstāvji apgalvo, ka mākslīgais intelekts pagaidām nespēj atkārtot pilnībā apmācīta fizioterapeita prasmes un ka ārstēšanai ir jābūt niansētai, ņemot vērā gadījumu sarežģītību.

Lai gan maz ticams, ka mākslīgais intelekts varēs pilnībā aizvietot ārstus, tomēr redzams, ka jaunās tehnoloģijas arvien vairāk ienāk visās dzīves sfērās, tai skaitā medicīnā.

Dalies ar rakstu:

Komentāri