Dalīties:
Amerikas Pediatrijas akadēmija vēršas pret dzimumu maiņas procedūrām bērniem
Pēdējo gadu laikā bērnu ārstniecība, kas saistīta ar dzimumu maiņu, ir piedzīvojusi milzu popularitāti – Amerikā vien vairāk kā 50 bērnu klīnikas veic vai nosūta bērnus uz procedūrām, tostarp operācijām, kuru rezultātā mazie pacienti, iespējams, vairs nevarēs radīt pēcnācējus.
Tomēr ir arī labas ziņas. Amerikas Pediatrijas akadēmija, kurā ir ap 70 000 biedru visā pasaulē un kura ir lielākā pediatrijas, bērnu audzināšanas un līdzīgu preses materiālu izdevēja pasaulē, 22.augustā paziņojusi, ka “vairākumam bērnu tā neiesaka dzimummaiņas medicīniskās manipulācijas un operācijas”. Visdrīzāk šī negaidītā paziņojuma iemesli ir vecāku un speciālistu protesti, kā arī dažādi skandāli saistībā ar bērnu klīnikām ārpus ASV. Viens no tiem – kad Lielbritānijas Nacionālais veselības dienests sakarā ar sūdzībām slēdza Tavistokas bērnu “dzimuma medicīnas” klīniku, kura bija vienīgā šāda veida medicīnas iestāde valstī.
Nesen ASV arī tika izveidota īpaša “uz pierādījumiem balstīta dzimumu medicīnas” biedrība (SEGM) ar 100 pasaules mediķiem un zinātniekiem, kurus uztrauc plašā un bieži nepārdomātā hormonu terapijas lietošana un dzimummaiņas operācijas jauniešiem. Biedrība atzinīgi novērtējusi Akadēmijas paziņojumu, kā arī rosinājusi lielāku uzsvaru likt uz alternatīvām ārstēšanas metodēm, piemēram, psihoterapiju.
Jāpiebilst, ka pubertāti bloķējoši medikamenti, kurus bieži iesaka bērniem pat no 9 gadu vecuma, ietekmē ne tikai dzimuma veidošanos, bet aptur arī citus dabiskus nobriešanas procesus bērna ķermenī – smadzenēs, emocijās, kaulu attīstībā u.c. Nerunājot nemaz par auglības un normālu seksuālo funkciju zaudēšanu, kuru nozīmi un sekas bērni paši nav spējīgi apzināties.
Pasaulē arī vērojama tendence, kad daudzi vecāki sāk protestēt un kļūst politiski aktīvi pēc tam, kad piedzīvojuši traģēdiju savā ģimenē. Būtu gan labāk, ja visi vecāki jau laikus iestātos pret šīm modernajām dzimumu maiņas tendencēm, kas nodara neatgriezenisku kaitējumu jaunajai paaudzei. Lūk, kāpēc svarīgi vēlēšanās balsot par partiju, kuras preambulā ir kristīgās un ģimenes vērtības.
Dalies ar rakstu:

Komentāri