Dalīties:

Saskaņā ar ASV Slimību kontroles un profilakses centra datiem tikai ap 2% amerikāņu ir saņēmuši atjaunināto būsterpoti, kas tika apstiprināta septembra sākumā. Tas ir mazāk nekā pagājušajā gadā, kad līdzīgā laika periodā populārā vīrusa atjaunināto poti bija saņēmuši 6% iedzīvotāju. Redzams, ka ar katru jauno poti amerikāņu entuziasms krītas. 2020.gadā pirmo poti saņēma vairāk nekā 92% pieaugušo ASV iedzīvotāju, otro – 79 %, bet būsterpoti vien tikai 20% amerikāņu. 

Šobrīd pošu izplatīšana ir pārgājusi uz privāto tirgu un Baidena administrācija ar Veselības ministrijas starpniecību ir strādājusi tieši ar ražotājiem un izplatītājiem, lai nodrošinātu, ka potes nonāk aptiekās, slimnīcās, klīnikās, pie pediatriem un citās potēšanas vietās, tostarp ilgtermiņa aprūpes iestādēs. 

Ņemot vērā pošu pārdošanas apjomu straujo samazināšanos, Pfizer paziņojis par 3,5 miljardu ASV dolāru izmaksu samazināšanas pasākumus, jo 

“Pfizer arī paziņoja, ka tagad paredz, ka 2023. gada pilna gada ieņēmumi būs 58,0 līdz 61,0 miljardu ASV dolāru robežās, salīdzinot ar iepriekšējām prognozēm 67,0 līdz 70,0 miljardu ASV dolāru robežās tikai COVID produktu dēļ,” teikts paziņojumā. “Paredzams, ka Paxlovid un Comirnaty 2023. gada ieņēmumi būs aptuveni 12,5 miljardi ASV dolāru, kas ir par 9,0 miljardiem ASV dolāru mazāk, salīdzinot ar sākotnējām prognozēm.”

Uzņēmums Pfizer atklāja, ka jau ir uzsācis “daudzgadu uzņēmuma mēroga izmaksu pārkārtošanas programmu, kas pielāgos izmaksas ilgtermiņa ieņēmumu prognozēm”. Pfizer paziņoja, ka izmaksu samazināšanas pasākumi ļaus farmācijas uzņēmumam ietaupīt vismaz 3,5 miljardus ASV dolāru – 1 miljardu ASV dolāru 2023. gadā un 2,5 miljardus ASV dolāru 2024. gadā.

 
Dalies ar rakstu:

Komentāri