Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Share
Twitter
Dalīties
Dalīties

ACULIECINIEKI: VAI VAR TICĒT STATISTIKAI PAR SASLIMUŠAJIEM AR COVID-19?

Apkopota informācija un tapis raksts no sērijas: Noskaidrosim patiesību! Esi aktīvs, dalies, komentē, laiko! Oriģinālraksts – “NOSKAIDROSIM PATIESĪBU PAR NOTIEKOŠO MEDICĪNAS IESTĀDĒS” https://www.facebook.com, 23.11.2020.

Daugavpils mērs Igors Prelatovs (MP): “Dienā, kad tika ziņots par 50 saslimušajiem, patiesībā tie bija tikai 4 no Daugavpils.” Jājautā, kurš tad “pielika klāt” tos 46? Pilsētas mērs ir pārliecināts, ka statistika par saslimušajiem ar Covid-19 Daugavpilī tiek “mākslīgi uzpūsta”. Pie šāda secinājuma I. Prelatovs ir nācis, izpētot saslimšanas datus pilsētā, un, viņaprāt, saslimušo skaitā ir tikuši ieskaitīti visi tie iedzīvotāji, arī no citām pašvaldībām, kuriem ir ticis veikts Covid-19 tests slimnīcā un tas izrādījies pozitīvs. [https://www.apollo.lv/, 24.11.2020.] Tātad, iespējams, tik tiešām tie ir bijuši 50 pozitīvi kovida testi, taču no vairākām pašvaldībām, tātad kāds ir parūpējies, lai atkal tiktu atainota nepatiesa informācija.

Kā tiek iegūti šie lielie kovida cipari? Judīte stāsta: “Man pašai nav neviens zināms gadījums [kad cilvēks ir saslimis ar Covid-19], apjautājoties ciematā, kaimiņu miestos, arī visi rausta plecus… Neizprotami tie cipari…. Lielajās pilsētās pat ar parasto gripu vienmēr bijusi lielāka saslimstība, kas ir saprotama lieta, varbūt tad arī vajadzētu vairāk koncentrēties uz konkrētām pilsētām, bet ne visu Latviju turēt sprostā.”

Tālāk ir stāsts par kovida testiem. Laura: “Radiniece katru gadu slimo ar vīrusu, kad pazūd garša un smarža un ir apgrūtināta elpošana. Viņai ir hroniskās iesnas un tāpēc šāda saslimšana ir jau kādus 20 gadus regulāri. Ģimenes ārsts aizdzina taisīt testu. Šodien viņai visi simptomi ir pazuduši, jūtas lieliski, bet atnācis, protams, pozitīvs tests. Tātad, viņa jau kādus 20 gadus regulāri slimo ar Covid-19? Radiniece jautāja [Slimību kontroles centram], vai pēc karantīnas beigām jāveic atkārtots tests. Teica nē, jo nav jēgas – tests var būt vienu dienu pozitīvs, tad atkal negatīvs, neko tāpat tas nedos.” Mēs daudz dzirdam par Covid-19 testu “mainīgo dabu” – vienā brīdī pozitīvs, nākamajā jau negatīvs.

Elīnas stāstītais to apstiprina: “Biju nodot analīzes. Veselības centrā sanāca dzirdēt ārstu un medmāsu sarunu, kuri iesmēja par Covid-19 analīzēm. Ārste apgalvoja, ka viņas paciente kādu laiku atpakaļ bija pieteikusies uz Covid-19 testu, bet kaut kādu iemeslu dēļ viņai nesanāca aiziet uz testu tajā dienā. Šai pacientei atnāca uz e-pastu atbilde, ka viņa ir Covid-19 pozitīva. Pēc tam viņai nācās pierādīt, ka viņa nav bijusi vispār uz analīzēm.” Elīna turpina par citu cilvēku, savas klientes vīru: “Vīrs bija aizgājis uz testu, vienā labratorijā bija pozitīvs, pēc rezultāta saņemšanas aizgāja uz otru, tur uzrādīja negatīvu. Interesanti ar tiem testiem. Kliente teica, ka viņi netic statistikai un uzskata, ka tas viss ir politisks pasākums. Slimība ir, bet ne tik lielos apmēros, kā mums to pasniedz mediji.” Arī Diāna apgalvo: “Zinu vismaz 4 gadījumus, kad piesaka testu, kaut kādu iemeslu dēļ uz analīžu nodošanas punktu netiek, bet nākamajā dienā saņem pozitīvu atbildi. Kā?”

SECINĀJUMI

Tiešām – kā var sanākt tāda statistika? Ir kādi, kuri ir parūpējušies par uzpūstu kovida slimnieku statistiku. Vai mūsu premjers un valdības vīri un sievas dzīvo uz Mēness un nezina reālo situāciju? Vai arī izliekas nezinām? Covid-19 testiem nevar pilnībā uzticēties. Cilvēki arvien vairāk neuzticās ne valdībai, ne medijiem, ne vakcīnām pret Covid-19. Nākamā gada janvārī Latvija saņemšot līdz galam nepārbaudītas vakcīnas pret Covid-19, un lielās farmācijas kompānijas atsakās no atbildības, ja tām būs kādi blakusefekti. Aicinājums ikvienam – spriedīsim paši un pieņemsim lēmumus, kas ir saskaņā ar mūsu sirdbalsi!

KAS NOTIEK PATIESĪBĀ? Pa tiešo no acu lieciniekiem. Pa tiešo no tiem, kas paši piedzīvo, redz, dzird, domā un izsaka savus novērojumus un secinājumus.

Stratēģija ir vienkārša. Atveru tēmu par aktuālu problēmu, tendenci, notikumu un aicinu katru rakstīt, komentēt, dalīties ar ierakstu. Pēc tam visa iegūtā informācija tiks apkopota, izdarīti secinājumi un tiks uzrakstīts informatīvs raksts par to, kas tad padzirdi un domā.

Paldies visiem, kas domā, raksta, ir aktīvi! Tas patiesi ir vērtīgi. Esi aktīvs, patiesība padara pasauli labāku!

tiesībā notiek, kāda ir patiesība.

Šeit tu vari izteikties, nekādas cenzūras. Runā, ko redzi.

DRĪZUMĀ. NOSKAIDROSIM PATIESĪBU PAR VAKCINĒŠANOS.

https://m.facebook.com

Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Dalies ar rakstu:
Share
Tweet
Dalīties
Dalīties

Komentāri