Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Share
Twitter
Dalīties
Dalīties

ACULIECINIEKI: CIK BĪSTAMS IR COVID-19?

Apkopota informācija un tapis raksts no sērijas: Noskaidrosim patiesību! Esi aktīvs, dalies, komentē, laiko! Oriģinālraksts – “NOSKAIDROSIM PATIESĪBU PAR NOTIEKOŠO MEDICĪNAS IESTĀDĒS” www.facebook.com/marcisj/posts, 23.11.2020.

Reti kurai slimībai ir bijis tik labs mārketings un tik liela popularitāte kā Covid-19. Neapšaubāmi, ka šis vīruss eksistē, taču tas ir VIENS NO VAIRĀKIEM TŪKSTOŠIEM VĪRUSU, un tāpat kā jebkurš cits vīruss var būt iemesls vieglai, vidējai vai smagai saslimšanai un pat izraisīt nāvi, bet tas ir atkarīgs no daudz un dažādiem faktoriem. Riska grupā ir veci cilvēki un cilvēki ar zemu imunitāti. Covid-19, tāpat kā daudzas citas slimības, nav līdz galam paredzams, taču deviņos gadījumos no desmit cilvēki to pārslimo normāli un bez lielām komplikācijām. Savā pieredzē dalās cilvēki, kuri ir izslimojuši koronavīrusu.

“Bija temperatūra pie 38, nogulēju visu dienu gultā. Atlabu nākošajā dienā. Ceturtdien vakarā bija smacīgāk elpot, kāpjot pa kāpnēm sitās elpa un skrienot 5 km vietā knapi 2 km noskrēju. Protams, neizpratne par notiekošo. Piektdien sitās nedaudz elpa. Bet sestdien it kā nekas nebūtu bijis, tikai klepus. Labi, aiziešu katram nolūkam veikt testu. Pozitīvs. 3 nedēļas karantīna, sēdēju mājās, dzēru daudz ūdens, tējas, regulāri lūdzu Dievu. Ģimenes ārstei sūtīju katru dienu atskaites. Bet, kā jutos sestdien, tā bija arī šīs 3 nedēļas. Nebija temperatūra, elpoju bez problēmām, klepus atiet. Vienai paziņai arī bija kovids – nejuta smaržu, bet tagad viss kārtībā. Secinājums – var izslimot un blakņu nav,” slimības gaitu pastāsta rīdzinieks Edgars.

Lāsma ikdienā ir saistīta ar Covid-19 slimnieku aprūpi, un viņas vārdi ir šādi: “Zināmi pietiekoši daudzi, kuriem apstiprināts pozitīvs Covid-19, kur simtomātika ir viegla un visi dzīvo mājās, ar iesnām, galvassāpēm 2-3 dienas, un pēc tam nav nekādu simtomu un paši nesūdzās par savu veselības stāvokli.” Andrejs neslēpj savu sašutumu: “Šim fufelim ar sievu izgājām cauri pavasarī. Tests pozitīvs, bet simptomu nebija. Ļoti nāvējošs vīruss. Iesnas pat ir ņiprākas.” Diāna saka: “Pazīstu ģimeni, kuri izslimoja kovidu. Viņiem samērā mierīgi, līdzīgi kā gripa, tikai papildu ožas un garšas pazušana un grūta elpošana. Tētim smagāk, citiem vieglāk. Bet zinu divas sievietes, katra no savas ģimenes, ļoti smagi, bet izķepurojās. Bet citi ģimenes locekļi nesaslima.” Šajā situācijā ir vietā teiciens: Bailēm lielas acis.

Inesi, stāstot par dēla pieredzi, vairāk par pašu slimību uztrauc apstākļi, kuros jāuzturās tiem, kuriem tests uzrāda pozitīvu: “Mums marta sākumā, tiklīdz kā dēlam uzrādīja pozitīvu [Covid-19 testu], tā 2 mēnešus bija jātup dzīvoklī. Varat iedomāties, kā tas ir veselam cilvēkam 2 mēnešus, vēl pavasarī, kad ārā foršs laiks un tu esi pats par sevi vesels, tupēt mājās? Un vēl poliči brauca pārbaudīt kā tādu noziedznieku.” Savukārt Ilona dalās savā pieredzē par Covid-19 testa norisi: “Aizgāju uz Covid-19 testu, teicu uzreiz, ka gribu tikai siekalu paraugu, jo man jūtīgs deguns, tomēr uzstāja uz abiem. Degunā bāž milzīga lieluma (un milzīgi gara kāta) vates kociņu, tas nenormāli kairina degunu, ļoti nepatīkami, sāk tecēt asaras, tad mēgināja iebāzt otrā nāsī, un es teicu, ka lai ir tikai siekalas. Padevās un paņēma tikai siekalu paraugu. Tas milzīgais biezais vates kāts ir kaitīgs un traumējošs maigajai deguna gļotādai, vēl tagat degunā ir ļoti nepatīkama sajūta. Vai tiešām nevarēja tos uztaisīt daudz šaurākus un mazāk abrazīvus, lai nebojātu deguna gļotādu?”

SECINĀJUMI

Cilvēku prāti visā pasaulē un arī Latvijā tiek pakļauti iepriekš nepiedzīvotai kontrolei, kuras virzītājspēks ir BAILES. Cilvēkiem ir bail saslimt un nomirt, bail par saviem tuviniekiem, bail par rītdienu, bail par finansiālo pusi. Cilvēkiem ir bail saslimt ar JEBKO, viņus baida pat iesnas, vēl jo vairāk tāpēc, ka eksistē arī t.s. “bezsimptomu nēsātāji”, tātad teorētiski jebkurš no mums var būt slims ar kovidu un to nemaz nezināt. Baiļu rezultātā cilvēkiem rodas stress un pazeminās imūnsistēma, un cieš dzīves kvalitāte. Pieaug depresijas slimnieku skaits, pašnāvību skaits, ielaistu slimību skaits. Pieaug neizpratne, sašutums un dusmas par notiekošo. Cik ilgi tas turpināsies? Sargāsim sevi, taču arī neļausimies bailēm un negācijām! Dievs, svētī latviešu tautu!

Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Dalies ar rakstu:
Share
Tweet
Telegram
WhatsApp

Komentāri