Dalīties:

Budapeštā turpinās strīds par karogiem uz Elizabetes tilta galvaspilsētas centrā. Pēc tam, kad liberālā pašvaldība jūnija sākumā par godu praida mēnesim tur izvietoja varavīksnes karogus, kāds 58 gadus vecs vīrietis tos noņēma un iemeta Donavā. Par šo rīcību viņš tika aizturēts un apsūdzēts vandālismā.

Pēc tam nacionālistiskās partijas “Mūsu Dzimtene” viceprezidents Elēds Novāks kopā ar domubiedriem uz tilta izvietoja Ungārijas valsts karogus. Viņš uzsvēra: “Budapešta pieder visiem,” piebilstot, ka nav pieņemami, ja pilsētas simbolus piesavinās kāda politiska kustība vai ideoloģija. “Tā vietā, lai pieņemtu no ārvalstīm importētu ideoloģiju, mēs sludinām patriotismu un to, ka mums, ungāriem, ir daudz ar ko lepoties,” piebilda partija savā paziņojumā.

Novāks arī pateicās vīrietim, kurš noņēma varavīksnes karogus, un piedāvāja segt viņam uzliktos sodus. Savukārt pilsētas mērs ir apsolījis, ka praida karogi līdz sestdienas gājienam atgriezīsies. Tādēļ izveidojusies simboliska cīņa par to, kādi karogi plīvos uz viena no Budapeštas pazīstamākajiem tiltiem. Tikmēr partija “Mūsu Dzimtene” 27.jūnijā rīkos arī alternatīvu pasākumu – “Ģimenes lepnuma gājienu”, kas paredzēts tradicionālo ģimenes vērtību atbalstītājiem.

Varavīksnes karogi būtu pilnīgi neiedomājami iepriekšējās Orbāna valdības laikā. Redzams, ka tradicionālo ģimenes vērtību aizsargāšana vairs nav valdības prioritāte. Sabiedrības pretreakcija rāda, ka daudzi iedzīvotāji vēlas, lai publiskajā telpā priekšroka tiktu dota nacionālajiem simboliem un konservatīvām vērtībām nevis genderideoloģijai. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri