Dalīties:

Nu jau bijušās ASV Nacionālās izlūkošanas direktores Tulsi Gabardas publiskotais saziņas materiālu un dokumentu kopums liecina, ka ASV pošu karalis Entonijs Fauči bija piešķīris miljoniem ASV nodokļu maksātāju dolāru, lai finansētu pētījumus ar sikspārņu koronavīrusiem Uhaņas Virusoloģijas institūtā, kā arī sniedza nepatiesas liecības Kongresam.

“Covid-19 pandēmija radīja milzīgas grūtības un sāpes miljoniem amerikāņu un neskaitāmiem cilvēkiem visā pasaulē. Pēc gadiem ilgas melošanas, cenzūras un faktu slēpšanas Amerikas sabiedrība ir pelnījusi caurskatāmību, patiesību un atbildību,” sacīja Gabarda.

Paziņojumā skaidrots, ka Fauči ciešās attiecības ar izlūkošanas dienestiem ļāvušas viņam pandēmijas laikā finansēt riskantus koronavīrusu pētījumus, kas saistīti ar lielajām farmācijas kompānijām un triljoniem dolāru vērtu „universālo vakcīnu” izstrādi. Tāpat Fauči darbojās kā neoficiāls padomdevējs, kurš kopā ar paša izraudzītiem ekspertiem mudināja izlūkdienestus atbalstīt teoriju par vīrusa dabisku izcelsmi, lai slēptu bīstamos pētījumus. Turklāt viņš arī kļuva par galveno pandēmijas komentētāju, publiski izplatot melus, dezinformāciju un atbalstot cenzūru.

Nacionālās izlūkošanas direktora birojs paziņojis, ka dokumenti ir Gabardas gadu ilga atslepenošanas procesa rezultāts, kas veikts, atbalstot prezidenta Trampa prasību pēc maksimālas valdības caurskatāmības. Procesa laikā tika uzklausīti vairāki izlūkdienestu trauksmes cēlēji, kuri ziņoja par represijām pret tiem, kas apšaubīja izlūkošanas dienestu secinājumus par vīrusa izcelsmi. Jāatgādina, ka Fauči gandrīz četrdesmit gadus bija Alerģijas un infekcijas slimību nacionālā institūta direktors un Baidena galvenais padomnieks medicīnas jautājumos.

Labi, ka ir valstis kā ASV, kuras, kaut arī pēc vairākiem gadiem, ir gatavas atklāt nozīmīgus aspektus globālās pandēmijas jautājumos. Būtu tikai taisnīgi arī Latvijas valdībai atzīt pandēmijas laikā pieļautās kļūdas un sākt ar publisku atvainošanos.

Dalies ar rakstu:

Komentāri