Dalīties:

 Pēdējo desmit gadu laikā ASV valsts skolas ir kļuvušas par politisku cīņas lauku, kurā vecāki un pedagogi cīnās par mācību programmām, kuras ir piepildītas ar genderideoloģiju, tēmām par seksualitāti un pārspīlētiem rasu jautājumiem. Jaunākais pētījums šajā jomā liecina, ka 51% skolu vadītāju uzskata, ka šāda spriedze traucē mācību procesu. Tā rezultātā daļa vecāku vēršas pie vietējām baznīcām, kurām tagad ir vieglāk iegūt finansējumu, lai izglītotu savus bērnus “tradicionālā un kristīgā atmosfērā”.

Pateicoties ASV Augstākās tiesas lēmumam 2022. gadā, visiem skolēniem sākot no pirmsskolas vecuma un beidzot ar vidusskolu, ir iespēja izmantot nodokļu maksātāju finansētas programmas, lai segtu privātskolu, tostarp reliģisko skolu, mācību maksu. Tas nozīmē, ka vecākiem tiek ļauts izmantot savus nodokļus, lai izvēlētos, kādu izglītību viņi vēlas saviem bērniem.

Floridas gubernators Rons DeSantis ir izrādījis vēl lielāku pretimnākšanu un nesen atcēlis zemes izmantošanas ierobežojumus privātajām skolām. Šis solis ļauj pedagogiem izmantot vai nomāt telpas, kas pieder bibliotēkām, muzejiem, kinoteātriem vai baznīcai. Tas paver iespēju šajās telpās izveidot “mikroskolas” – nelielas, neatkarīgas mācību iestādes, kurās parasti mācās neliels skaits skolēnu.

Kāds mācītājs, 11 gadus vecas meitas tēvs, kad viņa meitai vietējā bibliotēkā ieteica izlasīt grāmatas par genderideoloģijas tēmām, izteicās, ka kristiešu misijas lauks ir tepat, 50 miljoni amerikāņu bērnu, kuri katru dienu apmeklē valsts skolas, kur visas dienas garumā notiek līdzīgi gadījumi. Diemžēl vidusmēra baznīca šajā misijas darbā nav iesaistījusies un neviens par to nerunā.

Arī Latvijā jaunā izglītības sistēma un Izglītības ministrijas cenšas liberalizēt mācību saturu. Pēdējos gados ir pieaudzis to skolēnu skaits, kas pāriet no klasiskās klātienes izglītības uz tālmācības un privāto skolu programmām.

Dalies ar rakstu:

Komentāri