Dalīties:

Lietu pret Poliju ierosināja četras poļu sievietes jeb divi pāri, no kuriem viens laulību noslēdza Lielbritānijā, bet otrs – Dānijā. Viņu lūgums reģistrēt ārvalstīs noslēgtās laulības Polijā tika noraidīts, pamatojoties uz to, ka tādējādi tiktu pārkāpta konstitūcija, kurā laulība definēta kā “vīrieša un sievietes savienība”.

Pēc tam, kad sievietes bija zaudējušas visas tiesu instances Polijā, viņas vērsās Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kura lēma par labu lesbiešu pāriem. Saskaņā ar tiesas lēmumu, Polijas valsts, oficiāli neatzīstot pāru attiecības, ir “atstājusi tos juridiskā vakuumā un nav nodrošinājusi viendzimuma pāru pamatvajadzības stabilās un uzticīgās attiecībās”. Tiesa uzskata, ka Polija pārkāpj šādu pāru cilvēktiesības.

Lai gan iepriekšējā Polijas valdība, kuru vadīja konservatīvā partija “Likums un taisnīgums”, stingri aizstāvēja valsts konstitūcijas formulējumu un pastāvīgi cīnījās pret genderideoloģijas popularizēšanu Polijā, pašreizējā kreisi liberālā Donalda Tuska vadītā valdība ir apsolījusi legalizēt viendzimuma laulības.

Līdztiesības ministrs gatavojas iekļaut šo likumu parlamenta darba kārtībā šoruden, taču, ņemot vērā domstarpības, ko tas izraisa, tas var tikt atlikts. Likumprojektu noraida konservatīvās un labējās partijas un pat, ja Polijas parlaments nobalsos par šādu likumprojektu, prezidents Andžejs Duda, visticamāk, uzliks tam veto un valdošajai koalīcijai parlamentā nav nepieciešamā vairākuma, lai to novērstu. Polija ir viena no piecām ES valstīm, kurās netiek atzītas viendzimuma partnerattiecības. Pārējās ir Rumānija, Bulgārija, Lietuva un Slovākija.

Tā kā liberāļiem neizdodas caur nacionāliem likumiem ieviest viendzimuma attiecību legalizāciju, tad aktīvisti to cenšas uzspiest ar tiesu palīdzību.

Dalies ar rakstu:

Komentāri