Notikums, kas pēdējās dienās ir piesaistījis visas pasaules uzmanību, protams, ir atentāta mēģinājums pret republikāņu prezidenta kandidātu Donaldu Trampu. Šokējošais notikums notika 13.jūlija vakarā, kad bijušais prezidents uzstājās ar runu Pensilvānijas štata Batleras pilsētā un uz viņu tika raidīti vairāki šāvieni, no kuriem viens skāra labo ausi. Dažas minūtes pēc notikušā miesassargi noveda Trampu no skatuves, un viņš tika aizvests uz vietējo slimnīcu. Apšaudē cieta vairāki cilvēki, no kuriem divi, ieskaitot šāvēju, tika nogalināti, bet vēl divi smagi ievainoti.
Šāvējs bija kāds 20 gadus vecs jaunietis Toms Kruks, kurš atradās uz tuvumā esošās mājas jumta, tikai ap 130 m no skatuves, kur tobrīd runāja Tramps. Kāds aculiecinieks bija mēģinājis vērst policistu uzmanību uz puisi ar ieroci, bet acīmredzot par vēlu, jo šāvieni notika, pirms likumsargi bija paspējuši reaģēt. Šobrīd notiek izmeklēšana un arī Slepenajam dienestam nāksies atbildēt par tik rupju kļūdu vai nolaidību vissvarīgākā uzdevuma izpildē.
Pats ievainotais prezidenta kandidāts savā otrajā ierakstā vietnē “Truth Social” pēc atentāta pateicās atbalstītājiem par “domām un lūgšanām” un atzina, ka tikai Dievs ir viņu pasargājis. Viņš aicināja nepadoties bailēm, bet palikt drosmīgiem un izturīgiem ticībā, piebilstot, ka tagad būt vienotiem ir svarīgāk nekā jebkad agrāk.
Tramps saņēmis lielu atbalstu no politiķiem un sabiedrībā zināmiem cilvēkiem no visas pasaules. Daļa atbalstītāju uzsvēruši “liberāļu neiecietību” kā vienu no iemesliem sestdienas apšaudei. Bijusī demokrātu kongresmene Tulsi Gabarda, sacīja, ka šaušana ir “loģiskas sekas tam, ka bijušais prezidents vairākkārt salīdzināts ar 2. pasaules kara Vācijas diktatoru”. Ohaio šata senators Džeims Vanss izteica līdzīgu viedokli platformā X: “Baidena kampaņas galvenā vēsts ir tāda, ka Donalds Tramps ir autoritārs fašists, kurš ir jāaptur par katru cenu. Šī retorika arī noveda pie prezidenta Trampa slepkavības mēģinājuma.” Arī Lielbritānijas Reformu partijas līderis Naidžels Farāžs atklāti norādījis uz plašsaziņas līdzekļu masveida centieniem demonizēt Trampu.
Tāpat atbalstu Trampam un nosodījumu vardarbībai izteikuši Baidens un bijušie prezidenti Klintons un Obama, Lielbritānijas premjers Kīrs Stārmers, Eiropas Komisijas vadītāja Urzula fon der Leiena, Vācijas kancels Šolcs, Pakistānas un Indijas premjeri un Ķīnas Ārlietu ministrija, Ungārijas premjers Orbāns un daudzi citi, ieskaitot Latvijas prezidentu Rinkēviču.
Tā kā liberālie mediji regulāri veicina naidu pret Trampu un attēlo kā bīstamu demokrātijai, tad tie netieši varētu būt cēlonis notikušajam. Līdzīgi kā Tramps tiek vainots par 6. janvāra Kapitolija nemieru veicināšanu, medijiem vajadzētu uzņemties atbildību par sociālās nesaticības vairošanu pret Trampu.