Dalīties:

Andrea Mečelli ir Londonas Karaliskā koledžas profesors, klīniskais psihologs, kurš projekta “Urban Mind” ietvaros pēta, kā pilsētvides aspekti ietekmē cilvēku garīgo labsajūtu visā pasaulē un kāpēc cilvēkiem, kas dzīvo pilsētās, ir lielāks risks saslimt ar garīgās veselības traucējumiem. Jaunākie pētījuma rezultāti liecina, ka daba un uzturēšanās svaigā gaisā var uzlabot mūsu garīgo veselību. Cilvēki, kas dzīvo parku, kanālu, upju un faktiski jebkādu zaļo zonu tuvumā, retāk saskaras ar garīgās veselības problēmām un viņiem ir par aptuveni 20% mazāks risks saslimt ar depresiju. Tāpat tika atklāts, ka cilvēki par 28% retāk jūtas vientuļi, ja atrodas vidē, kurā ir dabas elementi.

Daba palīdz uzlabot koncentrēšanās spējas un mazina garīgo nogurumu. Tas nozīmē, ka uzlabojas cilvēku atmiņa un uzmanība. Tad, ja cilvēkiem ir piekļuve dabai, viņi mēdz vairāk sportot un socializēties dabā, kā rezultātā izdalās endorfīni un citi garastāvokli uzlabojoši hormoni, kas labvēlīgi ietekmē garīgo veselību. Tāpat ir pierādījumi, ka, pavadot laiku dabā, samazinās stresa līmenis un uzlabojas asinsspiediens.

Pēc profesora Mečelli domām, dabas un zaļo zonu nozīme nav pienācīgi novērtēta un izmantota. Tas ir patiesi unikāls veselības uzlabošanas līdzeklis, turklāt tam nav blakņu, un tas neko nemaksā.

Aicinu ikvienu pieņemt lēmumu šajā nedēļā par stundu vairāk pavadīt dabas tuvumā! Tas palīdzēs tev sakārtot prātu un labāk stāties pretī ikdienas izaicinājumiem.

Dalies ar rakstu:

Komentāri