Salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstu galvaspilsētām Tallinu un Viļņu, finansiāli visneizdevīgāk ir uzturēt ģimeni Rīgā. Tā TV3 raidījumā norādījusi “Swedbank” finanšu pratības jomas vadītāja Evija Kropa. Iedzīvotājiem ir viszemākie ienākumi, kā arī vislielākie izdevumi tieši Latvijas galvaspilsētā, un diemžēl šāda situācija ir vērojama gadiem ilgi. Kad ir apmaksāti pārtikas, mājokļa un transporta izdevumi, iedzīvotājiem Rīgā paliek par 50% līdzekļu mazāk nekā, piemēram, Tallinā. Tāpat Tallinā sabiedriskais transports joprojām ir bez maksas. Savukārt pārtikas grozs pēdējos divos gados Viļņā ir bijis lētāks nekā Latvijā.
Kā raksta ziņu portāls nra.lv, pēc bankas datiem, Rīgā dzīvojošajām ģimenēm mājokļa izmaksas ir vislielākās un sastāda 288 eiro mēnesī, kamēr Tallinā šīs izmaksas ir 260 eiro, bet Viļņā – 209 eiro mēnesī. Salīdzinājumā ar 2021.gadu, šogad rīdziniekiem izmaksas pieaugušas vairāk nekā uz pusi jeb par 108 eiro, kamēr Tallinā par 87 eiro un Viļņā par 85 eiro. Turklāt Rīgā papildus jāmaksā arī nekustamā īpašuma nodoklis, ko ģimenes Tallinā un Viļņā nemaksā vispār.
Lai gan bankas eksperti neparedz, ka situācija varētu mainīties, jo kaimiņvalstis pārliecinoši iet mums pa priekšu praktiski visās jomās, risinājumi vienmēr pastāv. Lai Latvijā kaut kas mainītos uz labo pusi, ir jāmaina nodokļu sistēma, jāatbalsta mazie un vidējie uzņēmēji, tūrisma industrija un ģimenēm draudzīga vide. Tāpat svarīga ir arī investīciju piesaiste, kam labs piemērs ir projekts RIGA WATERFRONT ar kopīgām privātām investīcijām 3 miljardi eiro apmērā. Paredzams, ka projekts ģenerēs lielus ienākumus valsts budžetā caur jaunām darba vietām un būvniecību, Andrejsalā izbūvējot faktiski jaunu Rīgas apkaimi ar 6500 dzīvokļiem, vietu birojiem, kultūras pasākumiem, kā arī skaistu promenādi.