Dalīties:

18 mēnešus vecajai angļu meitenītei Opalai Sendijai tika konstatēta dzirdes neiropātija, ko izraisa bojāts gēns. Slimība izpaužas tā, ka skaņa iekšējā ausī iekļūst normāli, taču signāls uz smadzenēm ir traucēts. Opalas gadījumā meitenīte bija pilnīgi nedzirdīga jau no dzimšanas.

Pēc gēnu terapijas procedūras, kas ilga tikai 16 minūtes un tika veikta Adenbrukas slimnīcā Anglijā, četru nedēļu laikā meitene jau spēja reaģēt uz skaņu. Pēc 24 nedēļām viņas dzirdes līmenis bija “tuvu normai”, paziņojis Lielbritānijas veselības dienests. Tagad meitenīte spēj dzirdēt pat čukstus, reaģēt uz vecāku balsīm un pati ir sākusi izrunāt dažus vārdus, piemēram, “tētis”, “attā” u.c.

Opala ir jaunākais pacients, kurš ir saņēmis šāda veida terapiju, bet Kembridžas universitātes slimnīcā to nesen saņēma arī otrs bērns, un rezultāti bija pozitīvi. Kopumā pētījumā tiks iesaistīti 18 bērni no visas pasaules.

Ausu ķirurgs un pētījuma galvenais autors, profesors Manohars Bance apliecinājis, ka rezultāti ir “iespaidīgi un labāki, nekā ir gaidīts”. Viņš pauž cerību, ka tas ir sākums jaunam laikmetam iekšējās auss un dažādu dzirdes traucējumu ārstēšanā.

Priecē, ka zinātnes sasniegumi turpina attīstīties un spēj atrisināt arvien vairāk problēmu. Tomēr svarīgi, lai pāri tehnoloģiskiem risinājumiem būtu pareizi principi un morāles standarti, kas ļautu visiem sasniegumiem darboties cilvēku labā.

Dalies ar rakstu:

Komentāri