Dalīties:

Februāra beigās iesniegtais Tiešsaistes kaitējuma novēršanas likums (“Online Harms Act”) ļautu tiesnešiem ieslodzīt pilngadīgas personas uz mūžu, ja tās atbalsta genocīdu. Tāpat tas ļauj provinces tiesnesim noteikt mājas arestu un naudas sodu, ja ir pamatots iemesls uzskatīt, ka apsūdzētais izdarīs noziegumu nākotnē.

Likumprojekta aizstāvji apgalvo, ka tā mērķis ir radīt drošāku vidi jauniešiem soctīklos. Tomēr daudzi uzskata, ka šāds likums ir pārspīlēts. Piemēram, Kanādas rakstniece Mārgarita Etvuda ir paudusi savu sašutumu un nokritizējusi likumprojektu kā “orvelisku”. Arī konservatīvais rakstnieks Stefans Mūrs to nosaucis par “šokējošāko no visiem totalitārajiem, neiecietīgajiem un pret apgaismību vērstajiem tiesību aktiem, kas gadu desmitiem tiek ieviesti Rietumu pasaulē”.

Saskaņā ar laikraksta “National Post” datiem gandrīz 70% kanādiešu norādīja, ka atbalsta valsts plānu padarīt tiešsaistes platformas drošākas. Taču tikai 41% respondentu pauda pārliecību, ka ierosinātie tiesību akti palīdzēs sasniegt šo mērķi.

Bez šaubām genocīda un tamlīdzīgu noziegumu slavināšana ir nepieņemams noziegums, tomēr mūža ieslodzījums kā pats bargākais soda par ārkārtēju naida runu ir pārspīlējums. Kanāda jau pandēmijas laikā izcēlās ar barbarisku attieksmi pret lokdaunu pretiniekiem, tādēļ šāds likumprojekts ir ne tikai nedemokrātisks, bet arī ārkārtīgi bīstams. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri