Dalīties:

Pagājušā gada oktobrī privātais fonds “FAD Juventud” publicēja informāciju, kurā bija teikts, ka 59% jauniešu atzīst, ka viņiem bijušas garīga rakstura problēmas, kas ir divas reizes vairāk salīdzinot ar 28% 2017. gadā. Tāpat katrs trešais jaunietis atzīst, ka ir lietojis psihotropās zāles, puse no tiem – bez ārsta receptes. Saskaņā ar UNICEF datiem 15% jauniešu Spānijā ir smagi depresijas simptomi, bet jaunieši, kuri apsvēruši pašnāvības iespēju, ir līdz pat 11%.

Cēloņi šiem satraucošajiem datiem ir vairāki. Viens no tiem – lokdauni, kas tika ieviesti pandēmijas laikā un Spānijā bija vieni no visbargākajiem Eiropā. Saskaņā ar oficiālajiem datiem 2020. gadā, kad iedzīvotājiem mēnešiem ilgi bija jāuzturas mājās un tika liegta sabiedriskā dzīve, trauksme un depresija jauniešu vidū Spānijā pieauga par 32%.

Tāpat garīgo problēmu cēloņi jauniešu vidū ir vardarbība skolās, narkomānija, agras dzimumattiecības (vidējais pirmo šādu attiecību vecums ir samazinājies līdz 13,8 gadiem). Spānija ir pasaules līdere pēc to jauniešu īpatsvara, kuri atzīst sevi par cilvēkiem ar netradicionālu orientāciju, tas ir 14%. Tāpat Spānija ir arī viena no valstīm ar visaugstāko šķirto laulību skaitu pasaulē. Tas nozīmē, ka daudz bērnu un jauniešu ir izauguši bez tēva.

Tikai vērtībās balstīta politika, kas balstās uz ģimenes un nācijas lomas saglabāšanu, var palīdzēt labot morālo pagrimumu sabiedrībā. Garīga rakstura problēmas ir tikai viens no rezultātiem liberālai politikai.

Dalies ar rakstu:

Komentāri