Dalīties:

Apvienotās Karalistes Izglītības ministrija ieguldījusi 2,3 miljonus eiro neatkarīgā organizācijā “Oak National Academy”, kas sadarbojas ar Google un citiem tehnoloģiju uzņēmumiem, un darījusi zināmu, ka “katrs skolotājs Anglijā varēs izmantot jaunus resursus, ko nodrošina mākslīgais intelekts”. Tāpat ministrija atzinusi, ka šis ieguldījums ir “pirmais solis ceļā uz to, lai katram skolotājam nodrošinātu personalizētu mākslīgā intelekta asistentu stundu plānošanai”. Tiek ziņots, ka tūkstošiem skolotāju ir pieteikušies izmantot tehnoloģiskos rīkus stundu plānu veidošanai.

Komentējot šo notikumu, premjerministrs Rišī Sunaks, sacījis, ka mākslīgajam intelektam ir “milzīgs potenciāls” pārveidot izglītību, tas samazinās skolotāju darba slodzi un jaunajai skolēnu paaudzei nodrošinās labāku izglītību un gaišāku nākotni. Sunaks jau gada sākumā izteicies, ka piekristu, ja viņa bērnus mācītu roboti.

Valdība novembrī gatavojas publicēt apspriešanās rezultātus par mākslīgā intelekta izmantošanu mācībās. Lai gan daži Nacionālās izglītības arodbiedrības pārstāvji ir norādījuši, ka ir “skeptiski” noskaņoti par mākslīgā intelekta izmantošanu mācīšanas procesā, pēc visa spriežot, lēmums jau ir pieņemts.

Lai gan mākslīgā intelekta izmantošana var ievērojami atvieglot mācību procesu, nav zināms, kāda būs tā ietekme uz skolotāja profesijas nākotni. Vai skolotājiem būs jāmāca arvien lielākas klases ar mākslīgā intelekta atbalstu, vai arī atsevišķos priekšmetos vai tā daļās mākslīgais intelekts pilnībā aizvietos pedagogu? Zinātnes attīstībā vismaz tuvākajā laikā neparedz tik radikālu skolotāja profesijas robotizāciju, bet par tālāku nākotni varam tikai minēt.

Dalies ar rakstu:

Komentāri